ÜRÜN BROŞÜRLERİ SAYFANIN ALT KISMINDADIR

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri Genel Özellikleri;

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri bünyesinde hareketli parça içermeyen statik bir gerilim regülatörüdür.

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörlerinde gerilim regülasyonunu tamamen mikrokontrolör denetiminde digital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirir. Mekanik aksam olmaması nedeniyle bakım ihtiyacı olan hiç bir parçası bulunmamaktadır.

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri tamamen mikrokontrolör denetimli, thyristör kontrollü olup digital teknolojiyle çalışmaktadır. Şebeke voltajının tehlikeli derecede düşük ve yüksek gelmesinde, aşırı akım, aşırı ısı ve çıkış kısa devresi gibi anormal durumlarda kendisini ve beslediği yükü korur. Tüm güçlerde RFI ve EMI filtreleri standart olarak mevcuttur.

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri şebeke voltaj değişimlerinde şebeke gerilimindeki değişimi mikro işlemci kontrol yönetimi sayesinde hissederek 20 milisaniye gibi çok kısa bir zaman diliminde çıkış gerilimini 220V ( -/+ %2 ) gerilimine getirilmesini sağlar.

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri peak akımlarına dayanıklı yarı iletken elemanlar (thyristör) sayesinde yüksek akım çeken yüklere uyumlu çalışmaktadır. Bu sayede 20 milisaniye için nominal akımın 10 katına dayanabilme özelliğine sahiptir. 

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri gerilim regülasyonunu static elemanlarla (thyristör) STEP_UP/DOWN yöntemiyle ZERO TRANSFER mantığı içinde gerçekleştirmektedir. Akım transferi sıfır geçişli olup, bu özelliği sayesinde harmonik içermez.

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri Koruma Teknik Özellikleri;

Yüksek ve Düşük Gerilim Koruması;

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri çıkış voltajını talep edilen yüksek ve düşük gerilim değerlerini sınırlayarak çıkış hattına bağlı sistemin voltajdan kaynaklı problem olmasını engeller. Cihaz ön panelinden yüksek voltaj ve düşük voltaj değerleri ve ayarlanan değerlerin aşımı durumunda çıkış voltajını kesme zamanını ön panel den ayarlayarak kontrol edebilir.

Çıkış Kısa Devre ve Aşırı Akım Koruması;

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri talep edilen enerjinin çekeceği nominal akımları, ayar yapılan akım tolerans değerlerinin üstünde olması, akım ve zaman grafiklerinin aşılması ve akımın yükselme hızının tablo değerlerindeki farkı sorgulanarak koruma sağlanır.

Kompact Şalter li Koruma;

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri Ön panel üzerinden sistemi açma ve kapama özelliğine sahiptir. Aşırı Akım , Aşırı gerilim, Düşük gerilim ve Çıkış kısa devre olması durumunda ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri çıkış hattını keserek elektronik olarak koruma altına alır. Ayrıca çıkış hattına bağlı Kompakt Şalter açtırılarak extra güvenlik sağlanmış olur

SAG-SURGE Koruma Devresi;

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri  Şebeke hattında mikrosaniye mertebesinde olan ani voltaj kayıplarında, Voltaj yükselmelerinde çıkışına bağlı yükleri koruyan etkili koruma devresidir. 

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri Opsiyonel Özellikleri;

BOOSTER TRANSFORMER Uygulaması;

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri 200kVA ve üzeri güçlerde uygulama yapılmaktadır. Harmonik eliminasyon özelliği ile birlikte çıkış yük akımının %20 kadarının yarı iletkenler üzerinden geçirilmesi ile sistemin güvenilirliği artmaktadır.

LCD Ön Panel;

ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri LCD Ön Panel de bulunan mimik diyagram sayesinde cihazın ön paneline ilk bakışta çalışma durumu hakkında bilgi edinilmesini sağlamaktadır. Farklı dil seçenekleri mevcut bulunan LCD ekran sayesinde cihazın giriş ve çıkış değerleri olan gerilim, akım ve frekans değerleri okunabilerek gerekirse kalibre edilebilmektedir. Kullanıcı talebi doğrultusunda ayar yapılabilecek değerler; Giriş gerilimi alt ve üst limit seviyeleri, Çıkış voltajı alt ve üst seviyeleri, Çıkış gerilimi koruma alt ve üst svileri, Gerilim kalibrasyonu negatif ve pozitif polarite ve aşırı düşük ve aşırı yüksek gerilim kesme zamanlarınin ayarları yapılabilmektedir.

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
30kVA Trifaze Statik Voltaj Regülatörü
ELSİPOWER Statik Voltaj Regülatörleri, bünyesinde haraketli parça içermeyen statik bir geril..
Trifaze 45 kVA Statik Regülatör
500 V / Saniye Düzeltme Hızı Mikro işlemci kontrollü sistem Geniş giriş gerilim ç..