İnverter Nedir ?
Akülerde ki DC gerilimi evlerde kullandığımız alternatif gerilime çeviren cihazdır.Başka bir deyişle ; 12,24 ve ya 48V DC akü voltajını 230V AC 50HZ voltaja çevirirler.Böyelece inverter vasıtasıyla evlerde kullandığımız televizyonlar aydınlatma lambaları,bilgisayar ve ya elektirikli el aletleri çalıştırabilir ve araba, tekne, kamping gibi mobil ortamlarda çalışabilirler.

Genel olarak inverter çıkış dalga şekilleri bakımından ikiye ayrılır; Modifiye Sinüs İnverter ve Tam Sinüs İnverter iki dalga şekli arasında ki ince farkı ayırd etmek güçtür.Fakat çalıştırdıkları cihazlar açısından performanslarına bakılmalıdır.

Ürünlerimiz ;

Servo Regülatör Statik Regülatör

 

Modifiye Sinüs İnverter ; modifiye sinüs dalga tam sinüsün taklit halidir.Kare dalgacıklar ile sinüse benzer dalga elde edilir.

Avantajları ; ucuz olmaları, TV, bilgisayar, küçük el aletleri, lambaları sorunsuz çalıştırırlar.Çok ince olan bu dalga farkını bazı televizyon ve bilgisayarlar, özellikle profesyonel ve endüstriyel cihazlar anlayabilir.Bu cihaza zarar vermez ama can sıkabilir.Örneğin bazı televizyon ekranlarında ince bir çizgi belirmesi gibi.

Tam Sinüs İnverterler ; Tam sinüs dalga aynı evde ki gibi şebekeden aldığımız çıkıştır.Çok temiz,düzgün ve en iyisidir.Bu yüzden tüm uygulamalarda sorunsuz olarak kullanılabilir ve cihazlarınız daha az ısınır.Yük olarak motor, klima, buzdolabı çalıştaracaksanız ya da endüstriyel cihaz ve uygulamalar için kullanacaksanız Elsi Elektronik kesinlikle tam sinüs inverter tavsiye etmektedir.